2050/20
Et par franske bergerer af delvist gråmalet træ, prydet med volutter, kanneleringer og blomster. Louis XVI form. 19. årh. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag