Willy Ørskov (f. Aarhus 1920, d. Helsingør 1990)
Uden titel, 1962. Usign. Sortpatineret aluminium. 38×60×25.
Litteratur: Folke Edwards: “Willy Ørskov”, Serien “Profiler i dansk kunst”, Gyldendal, København 1976, version i aluminium geng. s. 58. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020