1742/132
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
En jæger på heden med sin hund. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred monteret på lærred. 31×33.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017
Vurdering
Hammerslag