2346/110
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923)
Skovparti med kvinde på stien. Sign. A. Andersen 1860. Olie på lærred. 24×35.
Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, nr. 2124/107.
Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. november 2023
Vurdering
Hammerslag