“Pegase 65” kuffert af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to korte hanke, udtrækkeligt håndtag, en udvendig lynlås lomme, et lynlås rum med to indvendige lynlås lomme og mørkebrunt nylon for. Navneskilt og to dragtposer af mørkebrunt nylon medfølger. H. 65 x B. 44 x D. 24 cm.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage og pletter på læderbesætninger. Ridser på plastdetaljer bagpå og plastdetaljer på siden er gået i stykker. Hjul er delvist defekte. God stand indvendigt. Alle mål er cirkamål.
896810 |