2436/252
Lille tysk barok bæger af sølv på tre kugleben, graveret med kartoucher hvori tekst samt ejerinitialer og datering DAS, 1695. Ej stemplet. 17. årh.s slutning. H. 3,4 cm. Diam. 3,7 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller under benene.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud