Ferdinand Wagner (f. Passau 1847, d. München 1927)
“Fishverkäuferin”. Ung pige i rødt skørt sælger friske fisk. Usigneret. Betegnet på blændrammen Prof. Wagner. Olie på lærred. 60,5×88,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017