1721/1652
Tre islandske skeer af udskåret kohorn, skafter prydet med initialer og ornamentik. 19. årh. L. 17–19. (3)
Udtørrede. Den ene med skællet laf. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag