1908/​1535

Russisk Gudsmoderikon “Smolenskaya”. Tempera på træpanel med forsænker billedflade/“kovcheg”. 17/18. årh. 31,5×26,5.

Restaureret.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag