12115/123
Carla Thonsgaard (f. Ålborg 1922, d. Aalborg 2017)
To landskaber. Sign. CTh 80. Vandfarve på papir. 20×28. Indrammede. (2)
Nogle ridser og mærker på rammen. Det ene værk uden glas i rammen.
Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021
Vurdering
Hammerslag