891/​177

Tre par danske rokoko stole af guldstafferet træ, udskåret med muslinger og ornamentik. 18. årh.s midte. Samt et par stole, rokoko form, 19. årh. (8)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK