2435/171
Buddha af forgyldt bronze, siddende i mediterende stilling, hænderne i dhyana. Thailand 19. årh. Monteret på base af træ. H. 33/36 cm.
Aldersrelaterede spor.
Vurdering
246527 | ||
967615 | ||
246527 |