Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Tre kompositioner: “Frie former”. Sign. monogram 59. Olie på masonit. 14×20; Uden titel. Sign. monogram. Olie på plade. 16×22 og Uden titel. Sign. monogram. Olie på masonit. 22×16. (3)
Proveniens: Galleri Weinberger, København.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021