Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Ambivaloir”, 1981. Sign. Estève, 66/100. Udført af Charles Sorlier efter maleri. Trykt hos Mourlot, Paris. Udgivet af Musée Cantini, Marseille. Litografi i farver. Lysmål 60×50.
Undersøgt i ramme. Papiret er falmet.
Moderne kunst og design, 19. august 2014