2109/287
Axel Hou (f. København 1860, d. sst. 1948)
Bjerglandskab med korntraver i forgrunden. Sign. A. Hoú, 94. Olie på lærred. 49×33.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag