1949/8508
Russisk parfumeflakon af glas, slebet med “Bronzerytteren” - statuen af Peter den Store af Rusland på Senatpladsen i Skt. Petersborg. 20. årh. H. 18.
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag