Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Odradek“. Sign. Jorn 1953. Kliche tryk. Lysmål 13×20,5 og ”Sourire d'Antibes" (Rencontre). Sign. Jorn 1953. Klichetryk. Lysmål 19×15. (2)
Litteratur: Jvf. Van de Loo nr. 153 og 158. Proveniens: René Renne, Paris.
Minimale folder i papiret. Undersøgt i ramme. Glasset skal renses.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
18 bud