Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund med slyngede grene. Knyttet på silkekæde, konturer med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 238×158.
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 9. oktober. please note: No preview saturday 9th october.
Enkelte minimale pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
11 bud