1348/1666
Et par prydvaser og et par væglampetter af porcelæn, dekorerede i blå og guld samt med kurtiserende par i landskab, monteringer af bronze, væglampetter hver med to lysarme. Faux Sèvres mærker. 20. årh. Prydvaser H. 40. Væglampetter H. 35,5. (4)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 28. november 2013
Vurdering
Hammerslag
42 bud