1703/​1533

Inoue Yasuji (1864–1889) og Shunsai Toshimasa ( 1866–1913); Tre japanske oban triptykon træsnit i farver med Kejseren i karet og fra den Sino japanske krig med søslag. U.r.

Shunsai Toshimasa, dateret 17. år i Meiji = 1884 Titelen: Nishin Kosen Chosen Anjo Watari = Søslag ved Chosen Anjo Watari (Anjo-stræde ved Chosong) mellem Japan og Ching-Kina

Trimmede, et hjørne mangler, plettede og enkelte rivninger

Varia, 19. januar 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK