1703/1533
Inoue Yasuji (1864–1889) og Shunsai Toshimasa ( 1866–1913); Tre japanske oban triptykon træsnit i farver med Kejseren i karet og fra den Sino japanske krig med søslag. U.r.
Shunsai Toshimasa, dateret 17. år i Meiji = 1884 Titelen: Nishin Kosen Chosen Anjo Watari = Søslag ved Chosen Anjo Watari (Anjo-stræde ved Chosong) mellem Japan og Ching-Kina
Trimmede, et hjørne mangler, plettede og enkelte rivninger
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag