2032/31
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Et møde i hundegården. Sign. Carl Bøgh 1856. Olie på lærred. 33×46.
Retoucheringer. En reparation i midten af lærredet. Et par minimale afskalninger og krakeleringer. Lærredet er dubleret
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag