2032/​31

Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)

Et møde i hundegården. Sign. Carl Bøgh 1856. Olie på lærred. 33×46.

Retoucheringer. En reparation i midten af lærredet. Et par minimale afskalninger og krakeleringer. Lærredet er dubleret

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK