2032/​31

Carl Bøgh (b. Copenhagen 1827, d. s.p. 1893)

Et møde i hundegården. Sign. Carl Bøgh 1856. Olie på lærred. 33×46.

Condition

Retouches. A repair on the centre of the canvas. Minor crackles and peelings. The canvas is relined.

Auction
Category
Estimate

8,000–10,000 kr.

Sold

Price realised

4,600 kr.

4 bids

When Bidder Bid
4,600 kr.
4,400 kr.
4,200 kr.
4,000 kr.