2109/801
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Supercirkulært”. Spisebord med stel af forkromet stål og firpasfod af aluminium. Top af hvidt laminat, kant af børstet aluminium. Model A603. Udført hos Fritz Hansen, 1999. H. 70. Diam. 100.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|