2002/177
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Græssende kvæg i udkanten af en skov. Sign. C. Z. 1890. Olie på lærred. 41×63.
På blændrammen betegnet: Rungsted Folehaven 1890.
Mindre retoucheringer langs nedre kant
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud