1513/1707
Jo Hahn Locher (f. Slagelse 1876, d. Skagen 1960)
Skønvirke vase af porcelæn, B&G, modelleret med bladværk i begge sider, dekoreret med blomster i blåt. Sign. Jo, nr. 542. H. 20.
Fremstår med minimal alders- og brugsslitage. Mindre ridse over blomsterdekoration på vasens nedre del.
Varia, 26. marts 2015
Vurdering
Hammerslag