1946/926
Gudmund Olsen (f. Frederiksberg 1913, d. Røsnæs 1985)
“Gult lys”. Sign. på bagsiden Gudmund Olsen, 1966. Olie på lærred. 65×81.
Behov for let overfladerensning. Mindre pletter.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud