2124/166
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Fiskerkoner og handlende på markedet Gammel Strand. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 65×55.
Krakeleringer og enkelte minimale afskalninger ved nedre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag