1541/1587
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 40. B. 17. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 8. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag