2125/118
Alphonse Marie Alexandre Max Rey (f. Avignon 1865, d. Nice 1938)
Beduiner i bjerglandskab. Sign. Alphonse Rey. Akvarel på papir. Bladstørrelse. 27,5×47,5.
Fugtskjolder. Flosset, nedre kant. Enkelte stifthuller.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag