903/59
Christian Krohg (f. Vestre Aker 1852, d. Oslo 1925)
Marine med fiskere i høj sø tæt ved kysten. Sign. C. Krohg. Olie på malepap. 50×61.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag