2115/​297

Saucekande og smørnæb af sølv. Skaft af bakelit. Dansk arbejde, 20. årh. Vægt i alt ca. 280 g. H. 12. (2)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

850 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
850 DKK
800 DKK
750 DKK