2115/297
Saucekande og smørnæb af sølv. Skaft af bakelit. Dansk arbejde, 20. årh. Vægt i alt ca. 280 g. H. 12. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|