2144/694
Alfred Simonsen (f. Kølstrup 1906, d. Odense 1935)
Komposition med to kvinder. Sign. Alfred Simonsen 50. Olie på lærred. 150×150.
Mindre krakeleringer. Lille hul i lærred.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud