2433/17
Victorian konversations sofa eller S-sofa af sortmalet træ dekoreret med udskæringer, betræk af stribet velour. England 19. årh.s midte. L. 125.
Provenance: Dragsholm slot.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Slidt betræk.
Vurdering