2427/​525

Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)

“PK 61”. Sofabord med stel af stål og kvadratisk plade af sort skifer. Udført og mærket E. kold christensen. H. 32. L./B. 80.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker nog hak.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

886775 11.000 DKK
816903 10.500 DKK
886775 10.000 DKK
816903 (Autobud) 9.500 DKK
886775 9.000 DKK
816903 8.500 DKK