2427/525
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
“PK 61”. Sofabord med stel af stål og kvadratisk plade af sort skifer. Udført og mærket E. kold christensen. H. 32. L./B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker nog hak.
Fra
i
Vurdering