Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Essai trichrome”. Sign. Alechinsky 1976. Tusch på papir med radering i farver (dæksel). Lysmål 98×59.
Proveniens: Galerie Birch, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020