2232/545
Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)
Uden titel. Sign. Mortsen 71, 6/25. Collage af udskårne serigrafier. Lysmål 60×43.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 9. august 2022
Vurdering
Hammerslag