2103/331
Rundt og rektangulært askebæger af facetteret, klart glas. Montering af forgyldt messing, opsat på dyrepoter. 20.-21. årh. H. 4,5. Diam. 9 og H. 9. L. 13. B. 8,5. (2)
Let brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag