2423/​750

Albert Naur (f. København 1889, d. Hellerup 1973)

Jeanne Grut (f. Nøjsomhed, Købelov Sogn 1927, d. 2009)

“Musik skal der til spil selv”. Tryksign. A. Naur 55 og J. Grut. Litografiske plakater i farver. Trykt hos Andreasen & Lachmann. Bladstørrelse 85×62. Uindrammede (2)

Mindre revner langs kanter

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK