2441/549
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på seks spisebordsstole af palisander, heraf to med armlæn. Sæde betrukket med brunt, farvet skind. Model 62 og 78. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Mindre hul på et sæde. Skind med pletter, smuds, rifter og krakeleringer.
Vurdering
18 bud
1066288 (Autobud) | ||
864665 | ||
1066288 | ||
864665 | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 | ||
864665 | ||
995174 | ||
101714 | ||
1101965 |