2441/549
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Sæt på seks spisebordsstole af palisander, heraf to med armlæn. Sæde betrukket med brunt, farvet skind. Model 62 og 78. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, rifter og krakeleringer.
Vurdering
15 bud
864665 | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 (Autobud) | ||
995174 | ||
869654 | ||
864665 | ||
995174 | ||
101714 | ||
1101965 |