2441/​549

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på seks spisebordsstole af palisander, heraf to med armlæn. Sæde betrukket med brunt, farvet skind. Model 62 og 78. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, rifter og krakeleringer.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

15 bud

864665 26.000 DKK
995174 25.000 DKK
869654 (Autobud) 24.000 DKK
995174 24.000 DKK
869654 (Autobud) 23.000 DKK
995174 22.000 DKK
869654 (Autobud) 21.000 DKK
995174 20.000 DKK
869654 (Autobud) 17.000 DKK
995174 16.500 DKK
869654 16.000 DKK
864665 15.500 DKK
995174 15.000 DKK
101714 14.500 DKK
1101965 14.000 DKK