12005/71
Knud H. Olsen (f. København 1878, d. sst. 1951)
Drenge hviler i græsset. Sign. Knud Olsen 1912. Olie på lærred. 50×68. Rammemål 63×80,5.
Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 30. januar 2020
Vurdering
Hammerslag