2043/​724

Gunleif Grube (f. Skála, Færøerne 1947)

“Lykkefuglen”. Sign. Gunleif Grube 03, 54/110. Litografi i farver. Bladstørrelse 40×76.

Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag