2043/724
Gunleif Grube (f. Skála, Færøerne 1947)
“Lykkefuglen”. Sign. Gunleif Grube 03, 54/110. Litografi i farver. Bladstørrelse 40×76.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag