Henning Bohl (f. Tyskland 1975)
“Garden of Theory History”, 2006. (Variations (Clemens Alexander Wimmer, Geschichte der Gartentheorie, Darmstadt, 1989). Sign. på bagsiden Henning Bohl 2006. Tape på lærred. 220×180. Uindrammet.
Proveniens: Art Foundation Mallorca A/S.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022