12020/138
Gruekedel af kobber, i siderne hanke. 19. årh. H. 53. Diam. ekskl. hanke 58.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Buler.
Kunst, antikviteter & design, 14. maj 2020
Vurdering
Hammerslag