2048/785
Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)
Fire vaser af glas heraf tre med farvet underfang. Én sign. Strömberg. H. 14–25. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud