2048/​785

Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)

Fire vaser af glas heraf tre med farvet underfang. Én sign. Strömberg. H. 14–25. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

13 bud

2.100 kr.
2.000 kr.
1.950 kr.
1.900 kr.
1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.