David Teniers II, stil, 18. årh. (f. Antwerpen 1610, d. Bruxelles 1690)
Kortspillere i en krostue. Usigneret. Olie på træ. 37,5×46.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 484, 1986, nr. 568.
Krakeleringer samt enkelte overfladiske ridser. Tværgående revne med tidligere bagsidereparation. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
909494 | ||
274699 | ||
909494 |