2441/939
Dansk møbeldesign
Et par lænestole af palisander. Hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med mindre pletter og overfladiske krakeleringer.
Vurdering