2417/345
Stephan Ussing (f. Skanderborg 1868, d. 1958)
Processionsgangen i Sct. Catharinæ Kirke og Kloster i Ribe. Sign. St. Ussing. 1939. Olie på lærred. 47×36.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag